Новини
  • НАЦИОНАЛЕН МУЗЕЙ НА ОБРАЗОВАНИЕТО – ГАБРОВО РЕГИОНАЛНО УПРАВЛЕНИЕ НА ОБРАЗОВАНИЕТО –...още...
  •    Над 80 музейни специалисти и педагози от страната и чужбина се включиха в поредния...още...
  •     Тазгодишното, трето издание е посветено на 145 години от Априлското въстание и...още...
  •    В обявения от Национален музей на образованието и Регионално управление на...още...
  •    Инициативата е посветена на 100-годишнината от основаването на БМЧК, който и до днес е...още...
всички новини

Трети национален конкурс ''Времена и будители''

18 Октомври 2021

   В обявения от Национален музей на образованието и Регионално управление на образованието – Габрово  Трети национален ученически конкурс ,,Времена и будители” 2021 г., участваха над 200 ученици от цялата страна с 56 постера и 83 мултимедийни презентации.

   Комисия в състав: председател Ангел Шерилов (ръководител отдел, НМО) и членове – Веселин Лазаров (главен уредник, НМО) и Красимира Христова (екскурзовод, НМО), номинира следните участници в двата модула на конкурса:

МОДУЛ ,,ПОСТЕРИ”


Групово участие на ученици – постер „Бачо Киро” (V клас, ,,ОУ „Д-р Петър Берон”, с. Чернолик, община Дулово)

Групово участие на ученици – постер „Райна Княгиня – една българска светица” (V клас, ОУ ,,Неофит Рилски”, с. Копривец, област Русе)

Александра Казале и Елизабета Казале – постер ,,Български жени - будителки” (IV и VI клас, НУ "Димитър Благоев" и 2 ОУ ,,П. Р. Славейков”, гр. Ст. Загора)

Ванеса Симитчиева – постер „Райна Княгиня” (VII клас, ОУ „Екзарх Антим I”, гр. Пловдив)

Елизара Янева – постер ,,Никола Беловеждов” (VII клас, ОУ „Екзарх Антим I”, гр. Пловдив)

Венета Такучева и Наталия Харизанова – постер ,,Априлско въстание” (VI клас, „Екзарх Антим I”, гр. Пловдив)

Драгомир Йорданов – постер „145 години от Априлското въстание” (VI клас, ОУ „Васил Левски”, гр. Златоград)

Лора Димитрова и Диляна Георгиева – постер „Априлското въстание 1876 г.” (V и VI клас, СУ ,,Димитър Маринов”, гр. Лом)

Хавин Сейдахмед и Николина Стоянова – постер ,,Ние ви помним” (VI клас, СУ „Христо Ботев”, гр. Айтос)

Божидар Цоков и Манол Цоков – постер ,,Дряновската епопея” (VI и VII клас, ОУ ,,Ран Босилек”, гр. Габрово)


МОДУЛ ,,МУЛТИМЕДИЙНА ПРЕЗЕНТАЦИЯ”

Ясен Цветанов – презентация ,,Силни по дух и по обич” (X клас, СУ ,,Иван Вазов”, гр. Мездра)

Стойка Боева – презентация ,,Петко Франгов” (X клас, ПГТ „Проф. д-р Асен Златаров”, гр. Варна)

Александър Петков и Богдана Алексова – „Участници в Априлското въстание” (XII клас, ПГ ,,Д-р Иван Панов”, гр. Берковица)

Павел Люцов – презентация ,,Спасителката на Горна Оряховица” (X клас, СУ „Георги Измирлиев”,  гр. Горна Оряховица)

Владимир Благоев – презентация ,,Екзархът на свободата Антим I – между църковните канони и революцията” (XII клас, ПГ по хранителни технологии и техника, гр. Пловдив)

Тереза Генова – презентация ,,Забравените герои – Козлодуйското даскалче Младен Павлов Калинов” (XI клас, Професионална гимназия по търговия и ресторантьорство, гр. Враца)
 

Любомир Фънев – презентация ,,Княгиня с корона от обич и надежда” (IXклас, Професионална гимназия по лека промишленост и туризъм, гр. Казанлък)

Лора Шанкова, Неда Ежова и Паулина Венкова – презентация ,,Христо Меджидиев” (VIII клас, 133 СУ „А. С. Пушкин”, гр. София)

 

Десислав Христов и Надежда Ковачева – презентация ,,Безсмъртното дело на търновските учители, въстаници от 1876 г.” (XI клас, ПТГ ,,Д-р Васил Берон”, гр. Велико Търново)

Андриян Топчиев – презентация ,,Поп Сокол - историята на един мъченик за българска свобода” (IX клас, Професионална гимназия по икономика „Алеко Константинов", гр. Кърджали)

   Номинираните постери ще бъдат показани в Арт коридора на Националния музей на образованието, а номинираните мултимедийни презентации – в кинопанорама.

   Наградените в двата модула ще бъдат обявени на 1 ноември в сайта на НМО.

 



Назад



Адрес:
Габрово 5300
ул. "Априловска"15, П.К.62

www.nmogabrovo.com
email:
nmo@mon.bg
nmo@abv.bg - Администрация
nmopr@abv.bg - Екскурзоводи
nmo.nief@abv.bg - Уредници

Телефони:
066 / 800 770 - Директор
066 / 800 440 - Уредници
066 / 806 461 - Екскурзоводи

Работно време:
лятно - 09:00 - 18:00
неделя - по заявка

зимно - 08:00 - 17:00
събота и неделя - по заявка


Съобщение